MUTLAK HABER

Advocaat yanlış düşündüğümü kanıtladı! Rıdvan Dilmen yazdı...

06-02-2017 14:42

Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı mağlup ettiği maçı yorumlayan Dilmen, Advocaat'ın kendisini yanılttığını belirtti.

Dilmen, Fenerbahçe'nin kazandığı kupa derbisni köşesinde yorumladı.

Şlk 15 dakika Fenerbahçe'nin iyi bşladığını belirten Dilmen, sonra kırmızı karta kadar Beşiktaş'ın oldukça baskılı olduğunu anlattı. Ancak kırmızıdan sonra Fenerbahçe maçı ele aldı.

FENERBAHÇELİ OYUNCULAR MESAJ VERMEK İSTEDİ

Normalde Kayseri'deki Fenerbahçe'yi yakalayan Beşiktaş'ın 4 tane daha atabiceğini belirten Dilmen, buradaki durumun Fenerbahçeli oyuncular olduğunu belirtti. Oyuncuların muhtemelen maçtan önce aralarında konuştuklarını ve takımları için, forma için kazanmaları gerektiği bilinci ile maça çıktıklarını söyledi. Burada oyuncular 'biz aslında kötü takım değiliz' mesajı verdikerini belirtti.

BEŞİKTAŞ'IN KAYBI AZ

Bu maç Fenerbahçe için hem moral açısından hemde kötü gidişata dur demek açısında önemli bir maçtı. Fenerbahçe bu maçta çok şey kazandı. Ancak Beşiktaş'ın kaybı az. Ligde oldukça iyi gidiyorlar.

HAKEM 'İYİ MAÇ YÖNETTİM' SANIYOR!

Maçın hakemini de değerlendiren Dilmen şunları kaydetti:

Çok sakin, kendine güvenli bir hakem görüntüsü verdi Ali Palabıyık. Büyük ihtimalle eve giderken "Bugün iyi maç yönettim" diye düşünmüştür ama televizyonu açtığında aslında öyle olmadığını görmüştür. Tüm hatalarına girecek olursam bu köşedeki yer yetmez. İki takım lehine de aleyhine de kararları var. Tosic'in pozisyonunda yardımcı net gördü. Van Persie ile ilgili bir sufle de verdi yan hakem. Biz neyin ne olduğunu devre arasında gördük. Hakem aynı anda durdurabilse, o görüntüye göre Van Persie kırmızı... Dolayısıyla durdurabilse Tosic atılmayacak. Şu hareketlerde bence ikisi de kırmızı olmalı. Sarılık çok pozisyonlar da vardı maçta. Fenerbahçe'nin attığı gol bence nizami... Ofsayt tartışılabilir olsa da değil. Fenerbahçe'nin attığı ikinci golü de bence vermeliydi. Hakem "Benim düdüğümü bekle" demedi. Madem öyle, Lens'e kart verirsin. Kayseri'deki maçın son golü de benzer şekildeydi. Üstelik gördüğüm kadarıyla düdüğü çaldı. Şener ikinci sarıdan kesin atılmalıydı. Bu maçın kahramanı olacakken kötüsü oldu Palabıyık. Hakimiyeti kuramadı, tak tak kartları başta verse olacaktı. Yürekli yönetti ama hata yaptı. Oyunu akışında yönetti ama durdurduğu pozisyonlarda kararları yanlıştı..

PROGRAMDA SÖYLEDİĞİM ŞEY YANLIŞTI!

Dilmen, devre arasında televizyon programında Persie ile Şener'in oyundan çıkması gerektiğini belirtmişti. bu konu hakkında öz eleştiri yapaan yorumcu şunları kaydetti:

Herkesin öz eleştiri yapması lazım, kendimiz de dahil olmak üzere... Devre arasında Van Persie ve Şener'i çıkarması gerektiğini düşünüyordum. Programımda da bunu söyledim hatta. Fakat Advocaat diğer yönde karar verdi, sonra gördük ki Van Persie'nin ilk yarıdaki agresifliği yoktu. Hollandalının golüyle de Fenerbahçe tur atladı, tarihe de bir imza attı. Her düşüncem doğru olacak diye bir şey yok neticede. Benim oyunculuğum döneminde sabah akşam yeniyordu Beşiktaş bizi. Arkadaşlarım dalga geçiyordu, üç ihtimal var, 2-0, 3-0, 4-0 diye... Biraz sakin olmak lazım. Aziz Bey'in Adanaspor maçı sonrası çıkışını da yanlış buluyorum. Oyuncuların büyük bölümü iyi niyetliydi.
Marcelo ve Van Persie'yi ayrı tutuyorum. Oğuzhan'ın idolüyken Van Persie ile atışır hale gelebiliyor maç içinde, bunları normal karşılamak lazım..

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

MUTLAK HABER © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]    mutlakhaber.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

İletişim: (0212) 552 8181