MUTLAK HABER

Cumhurbaşkanı bile şikayetçi! Artık değişmesi gerekiyor

16-01-2017 12:42

Türkiye'nin en temel sorunlarının başında gelen eğitim, bir türlü oturmaması ve çağın gereklerine uymaması hatta cumhurbaşkanının bile şikayetçi olduğu bir sistem. Artık değişmesi gerektiği ise toplumun ortak görüşü.

Türkiye'nin yıllardır değişmeyen temel sorunlarından biri olan eğitim, yazar Yavuz Bahadıroğlu'nu da isyan ettirdi. Sistem üzerine sistem değişmesi, taşların bir türlü yerine oturtulamaması ve çağın gerisinde kalması eğitim sisteminde artık çok köklü bir değişime ihtiyaç duyulduğunu net bir şekilde gösteriyor.

Ünlü tarihçi ve yazar Yavuz Bahadıroğlu, bugünkü yazısında eğitim sistemi ile alakalı, çok konuşulacak bir karşılaştırma yaptı.

TERÖR ÖRGÜTLERİ BİLE YAPIYOR

Küresel değişimleri ve çağın gereklerini karşılayamayan eğitim sistemimiz, yeni nesil için çok hafif kalıyor. Herkesin her şeye kolayca ulaştığı bilgi çağında yetişen gençler, artık daha çok motivasyona ihtiyaç duyuyor. Ancak Bahadıroğlu'nun da dediği gibi biz bu motivasyonu hala veremiyoruz. İşin acı yanı ise usta kalemin yaptığı karşılaştırma ile ortaya çıkıyor. Terör örgütleri bile bir kaç adımda uyguladıkları yöntemle motivasyon sağlayıp, kendilerine canlı bomba yetiştirebilyorken, bizim eğitim sistemimizde 20 senede yetişen bir bireyin oldukça hedefsiz ve kapasitesiz olması can acıtan bir durum. 

Bahadıroğlu sözlerini tamamlarken durumdan oldukça şikayetçi olan Cumhurbaşkanını da hatırlatarak artık bu geri kalmış sistemin değişmesi gerektiğine vurgu yaptı ve eğitim sisteminin başındaki yöneeticilere seslendi: "Hazır Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konudan şikâyetçi iken, artık bu çağdışı sistemi ve ders kitaplarını değiştirseniz…"

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

MUTLAK HABER © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]    mutlakhaber.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

İletişim: (0212) 552 8181