MUTLAK HABER

Bir kupa daha hak ediyoruz! Serkan Korkmaz yazdı...

09-02-2017 16:55

Geçtiğimiz gün kupada oynanan Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi oldukça olaylı geçti. Daha sonra Orman'ın kupa hakkındaki açıklaması da çok ses getirdi. Yorumcuları ikiye bölen Türkiye Kupası için bir yazı da Serkan Korkmaz'dan geldi...

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe, kupada Beşiktaş'ı mağlup etmiş, maç içinde yaşanan olaylar maçtan sonraki açıklamalarda dahada uzamıştı. Özellikle de beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Ziraat Türkiye Kupası için 'Süt Kupası' tabirini kullanması, oldukça büyük tepkilere neden oldu.

Usta spor adamlarından Serkan Korkmaz, köşesindeki yazıda bu konuya değindi. Usta yazar, kupayı ve dolaylı olarak da Türk Futbolunun itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını belirtti. Korkmaz, daha çok maç olması gerektiğini belirtti. Daha fazla maç, daha adil ve güzel maçlar olması gerekirken herkes nedense ne kadar az maç olursa o kadar iyi demeye getiriyor. 

BU NASIL YORUM?

Bazı yorumcular, "Ne kadar az maç, o kadar az sorun" diye düşünmeye başladı enteresan bir şekilde. Oysa ki bu sektörde çalışan tüm meslektaşlarım "Nasıl maçların kalitesini ve maç sayısını arttırırız" diye düşünmeli, fikir üretmeli. Spor endüstrisinin en önemli vitrini olan spor medyası, maç yapmaktan rahatsız. "Ziraat Türkiye Kupası'nda daha az sayıda maç oynansın" diye düşünen bir spor yorumcusu akla ve mantığa ters.

ÖYLE BİR KUPA GÖSTERİN

Yazar Korkmaz, daha az maç oynanmasına oldukça tepkili. Bu konuda Hürriyet Gazatesi'nden bir yazarı işaret eden Korkmaz, "Dünkü Hürriyet'in spor sayfasında okurken şaşkınlıktan küçük dilimi yuttum; 'Daha az sayıda, daha değerli maç oynansın' demiş bir yorumcu. İyi o zaman; 'Hürriyet Gazetesi bin adet basılsın, 350 TL'den satılsın' diyorum ben de." diyerek net bir açıklama yapıyor ve devam ediyor: "10 yılın belli başlı futbol ülkelerindeki kupa şampiyonlarına baktık da, öyle aman aman sürpriz bir şampiyonluk göremedik. Allah aşkına; dünyada zayıf, güçsüz bir takımın kazanması için hazırlanmış tek bir kupa statüsü bilen var mı?"

BAŞKA BİR KUPA DAHA OLMALI

Usta yazar, bu tip düşüncelerin futbolumuzu geri götürdüğünü belirtiyor. Türk Futbolu Ziraat Türkiye Kupası'nın yanı sıra bir kupa daha organize edebilecek vizyona ulaşması gerekir. Biz de İngiltere gibi, iki kupalı bir futbol iklimi hak ediyoruz.

Etiketler : Bir - kupa - daha - hak - ediyoruz! - Serkan - Korkmaz - yazdı... -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

MUTLAK HABER © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]    mutlakhaber.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

İletişim: (0212) 552 8181