MUTLAK HABER

Futbolcular hak etti! Turgay Demir yazdı...

11-02-2017 16:33

Üslü spor yazarı Turgay Demir, Beşiktaş'ın Karabükspor karşısındaki mağlubiyetin faturasını oyunculara çıkardı. Futbolcuların sahada adeta yürüdüğünü ve rakibini hafife aldığını belirtti.

Beşiktaş pek rastlanmayan kötü oyunu ile Karabükspor deplasmanında mağlup ayrıldı. Yazar Turgay Demir ise yenilginin sorumlularının oyuncular olduğunu söyledi. Özellikle rakiplerini hafife aldıklarını belirtti. Takımın bu rahat tavırlarının rakip oyuncular için fırsat yarattığını ve Tudor'un öğrencilerinin bu fırsatı tepmediklerinin altını çizdi.

EN BAŞTA OĞUZHAN!

Kaybedilen üç puan var ortada ve temel sebep yürüyerek oynayan bazı futbolcular. En başta da Oğuzhan. Beşiktaş maçın başında topla oynar gibi yaptı ve iki kanat oyuncusu sürekli geri geldiği için adeta beşli savunmayla oynayan Karabük'ün bıraktığı boş alanlarda top dolaştırdı. İlk yarıda bir tek pozisyon var, o da top Danny'nin eline çarptı mı, çarpmadı mı belli değil. En azından yayıncı kuruluşun görüntülerine göre bir şey anlamak çok zor.

BEŞİKTAŞ RAHATTI

Rahat tavırlarıyla dikkat çekti Beşiktaş! O kadar dikkat çektiler ki, Karabüksporlu oyuncular, "Bunlar böyle rahat oynayacaklarsa biz bu maçı alırız" moduna geçtiler. İkinci yarıda Beşiktaş adına değişen hiçbir şey yoktu. Quaresma rakiplerine ters çalımlar atmanın dışında tüm ortaları ya kaleciye gönderdi ya da arkadaşlarının olmadığı bölgeye... Cenk hiçbir şey yapamadı. Ozi zaten yürüyordu. Bu şartlarda Cenk ve Ozi çıkar, Aboubakar ve Tolgay girer, Babel kalır diye düşünüyoruz ama Ozi'den sonra Babel de çıkıyor.

TALİSCA MI, QUARESMA MI?

Etrafındaki yıldızlar karanlığa bürününce Talisca da ışık saçamadı. Pozisyon bulamadı. Bel bağlanılan duran toplarda da Quaresma sürekli Talisca'nın yanındaydı. Bu işe bir son vermek gerek, kesinlikle bu yapılmalı. Talisca serbest vuruş kullanmayacaksa buna kendi karar vermeli, Quaresma onun motivasyonunu bozmamalı... Beşiktaş'ın frikikçisi Talisca'dır, Quaresma değil. Her neyse, iyi bir zeminde, ağır kış şartlarına yakalanmadan Karabük deplasmanına giden Beşiktaş bu şartları iyi değerlendiremedi. Kazanmalıydılar, kaybettiler. Peki hak ettiler mi? Bence hak ettiler....

Etiketler : Futbolcular - hak - etti! - Turgay - Demir - yazdı... -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

MUTLAK HABER © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]    mutlakhaber.com Doğan Haber Ajansı abonesidir.

İletişim: (0212) 552 8181